
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Housing |
| Number of Positions | 11 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 14
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09475
Ext.Price$0.09475
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09475 | $0.09475 |
| 10 | $0.09245 | $0.92450 |
| 50 | $0.09137 | $4.56850 |
| 100 | $0.09031 | $9.03100 |
